Minimlékárna MaRyša

Mléko z naší farmy

Nabízíme:

Mléko

Naše mléko označujeme jako selské, což znamená, že tuk v mléce není upravován, mléko není standardizováno, a tak jak jej nadojíme, tak ho prodáváme. Samozřejmostí je šetrná pasterace. Víme, že naše kravičky nám v určitém ročním období dávají skoro 5% tučnost mléka.

Zákysy

I naše Zákysy obsahují živé jogurtové kultury, které napomáhají udržovat správnou rovnováhu mikroflóry v našem organismu. Do ochucených zákysů přidáváme marmeládu. Marmeláda neobsahuje konzervační E a stabilizační E.

Každý zákys je jedinečný, ručně vyráběný, plněný a balený.

A jak celý proces probíhá? Nejdříve pasterujeme mléko, což je nezbytné pro výrobu zákysů, následně zaočkujeme živými kulturami a přesuneme do zracího boxu, kde zákys zraje několik hodin. Teprve po několika hodinách, můžeme zákys zpracovat a naplnit do lahví, které umístíme do chladících boxů, kde je necháme odpočívat, abychom dokončili celý proces výroby, než je nabídneme zákazníkům.

Zákys mango (500 ml)

Jogurty

Naše jogurty obsahují živé jogurtové kultury, které napomáhají udržovat správnou rovnováhu mikroflóry v našem organismu. Do ochucených jogurtů přidáváme marmeládu. Marmeláda neobsahuje konzervační E a stabilizační E.

Každý jogurt je jedinečný, ručně vyráběný, plněný a balený.

A jak celý proces probíhá? Nejdříve pasterujeme mléko, což je nezbytné pro výrobu jogurtů, následně zaočkujeme živými kulturami a jdeme plnit do kelímků. Jakmile máme naplněno, přesuneme jogurty do zracího boxu, kde jogurt zraje v kelímku několik hodin při určité teplotě. Nakonec umístíme do chladících boxů a po několika hodinách potřebných pro dokončení výrobního procesu, můžeme nabídnout zákazníkům.

Čerstvé sýry

Čerstvé sýry nabízíme v několika příchutích. Na tento druh sýrů používáme zahraniční mlékárenské kultury, abychom dosáhli lahodné chuti a lehkosti sýrů.  Balíme je do vakua, čímž jim prodlužujeme trvanlivost a zachováváme kvalitu po celou dobu.

Sýry stejně jako ostatní výrobky, vyrábíme ručně a každý kousek je originál.

Polotvrdé sýry

Polotvrdé sýry nabízíme v několika příchutích. Chuť těchto sýrů je plná až máslová a čím je náš sýr starší, tím je jeho chuť lahodnější.

Sýry jsou baleny do vakua, čímž jim prodlužujeme trvanlivost a zachováváme kvalitu po celou dobu.

Sýry stejně jako ostatní výrobky, vyrábíme ručně a každý kousek je originál.

Farmářský tvaroh

 Farmářský tvaroh tučný s jedinečnou jemnou konzistencí a lahodnou chutí.

Farmářský tvaroh (250 g)

Grilovací sýry (Halloumi)

Naše grilovací sýry typu halloumi vyrábíme hlavně v grilovací sezóně, nicméně to neznamená, že musíte roztopit gril. Sýry se dají připravovat i na pánvi a na kontaktním grilu :-)

Příprava je jednoduchá (viz naše video v sekci Galerie) – nakrájíte na plátky cca 0,5 cm a hodíte na gril, pánev atd. Do ničeho nebalíme, žádný olej, tuk nedáváme, je to tak jednoduché a tak moc dobréB-).

Přesunout se na začátek